dom weselny
restauracja
zespół
foto/video
suknie ślubne
moda dla panów
kościół
alkohole i napoje
hotel
dj
samochod
kwiaty
dekoracje
organizacja wesela
zaproszenia
makijaż
fryzjer
jubiler
cukiernia
Zastosuj
Anuluj
Wybierz powiaty.
Najpierw wybierz województwa, jakie chcesz przeszukać!
Wyszukaj firmy oferujące swoje usługi w wybranym przez Ciebie regionie.
Zastosuj
AnulujWskaż interesujący Cię termin w kalendarzu
Wyniki wyszukiwania uwzględnią takze
firmy, które nie prowadzą
własnego terminarza.
Usuń wybór terminu

Zastosuj
Anuluj
ilość wyników na stronie: 10 20 50, sortuj wg: miasto branże termin ocena
Artykuły portalu weselaopoczno.pl wyczyść kryteria
Przesądy ślubne

   Jak wiadomo, przesądów ślubnych jest wiele. Różnią się one w zależności od regiony w którym młodzi małżonkowie się pobierają, lokalnych tradycji i upodobań. Wiele z nich jest jednak wspólnych i w większości znanych oraz spotykanych. Poniżej najczęstsze przesądy ślubne.

Miesiące
   Najlepszymi terminami na ślub są:
- miesiące które w nazwie mają literkę „R”
- święta Bożego Narodzenia
- święta Wielkanocne
- karnawał

Nie poleca się brać ślubów w:
- maju (a szkoda – piękny miesiąc)
- listopadzie
- 1 kwietnia (bo to prima aprilis)

Pogoda

   Każdy marzy o pięknej słonecznej pogodzie w dzień ślubu. Twierdzi się, że słoneczna pogoda wróży szczęście przyszłym małżonkom. Równie mile widziany jest mały deszczyk, który odbiera się jako Boże błogosławieństwo. Zła pogoda wróży problemy w związku, burze i grzmoty podobnie burzliwe pożycie Państwa Młodych.

Suknia ślubna

   Najbardziej znany przesąd dotyczący sukni ślubnej mówi o tym, że przyszły pan młody nie może oglądać swojej ukochanej przed ślubem w sukni. Wróży to niezgodę w małżeństwie. Poza tym, pani młoda nie powinna zakładać sukni przed ślubem jeśli nie ma takiej potrzeby. Nie powinna też dawać sukni do przymiarki innym osobom (siostrom) gdyż te osoby mogą nigdy nie wyjść za mąż.

Strój ślubny i drobiazgi

Panna Młoda idąc do ślubu powinna mieć:
- coś białego jako wróżbę czystości uczuć
- coś niebieskiego jako wróżbę wierności swojego wybranka
- coś pożyczonego – ma to zapewnić przychylność rodziny męża
- coś starego aby w ciężkich chwilach zapewnić sobie pomoc krewnych i przyjaciół
- coś nowego symbolizujące dostatek
   Pan Młody powinien mieć w kieszeni trochę drobnych. Przyjmuje się to jako wróżbę dostatku w nowej rodzinie.

Obrączki

   Obrączek nie wolno zapomnieć czy zgubić. Poza tym nie można dopuścić, aby obrączki upadły na ziemię. Jeśli już tak się stanie, to młodzi nie mogą się po nie schylać. Może to zrobić świadek, ksiądz lub ministrant obecny na ślubie. Pani Młoda nie powinna zbyt gorliwie oglądać i przymierzać swojej obrączki przed ślubem.

Przewaga w małżeństwie

   Jest kilka przesądów mówiących o tym, kto w małżeństwie będzie głową domu. Przyjęło się, że kiedy ksiądz przykrywa ręce młodych stułą to osoba która będzie mieć swoją dłoń na górze będzie głową domu. Państwo Młodzi po wyjściu z kościoła są obsypywani drobnymi pieniędzmi. Ten z współmałżonków, który uzbiera więcej pieniążków będzie „trzymał kasę” w związku. Innym przesądem jest podawanie młodym na przywitaniu w Sali weselnej dwóch kieliszków, jednego wypełnionego wodą a drugiego wódką. Osoba która trafi na wódkę będzie mieć decydujący głos w małżeństwie.

Noszenie na rękach

   Świeżo upieczona małżonka nie może potknąć się wchodząc na salę weselną. Ściąga to nieszczęście na siebie jak i na nowo założoną rodzinę. Aby tego uniknąć Pan Młody ma za zadanie przenieść przez próg.

Welon

   Pani Młoda nie może poprawiać welonu idąc do ołtarza. Nie powinna też obracać się za siebie, aby sprawdzić czy welon dobrze leży.  Patrzenie za siebie w kościele jest szczególnie złą wróżbą. Pani Młoda powinna w takim momencie poprosić świadkowi, aby sprawdziła czy welon dobrze leży.

Opoczno, Drzewica, Portal ślubny, strona ślubna, przesądy ślubne, zwyczaje, oczepiny, zabawy, konkursy weselne, komis ślubny, wesele, welon, porady ślubne, fotograf, ślub kościelny, ślub konkordatowu, ślub cywilny, dom weselny, sala na wesele, fotograf na wesele, zdjęcia na ślub, auto do ślubu, obrączki, bukiet ślubny, suknia ślubna, zespół na wesele, tort, kościół, para młoda, zaręczyny


Polecamy także:
Logowanie
Wpisz hasło, które otrzymałeś od Pary Młodej:Jeśli posiadasz konto w naszym serwisie - zaloguj się:

Login:
Hasło:
©2011-2019 ZapraszamNaWesele.pl