dom weselny
restauracja
zespół
foto/video
suknie ślubne
moda dla panów
kościół
alkohole i napoje
hotel
dj
samochod
kwiaty
dekoracje
organizacja wesela
zaproszenia
makijaż
fryzjer
jubiler
cukiernia
Zastosuj
Anuluj
Wybierz powiaty.
Najpierw wybierz województwa, jakie chcesz przeszukać!
Wyszukaj firmy oferujące swoje usługi w wybranym przez Ciebie regionie.
Zastosuj
AnulujWskaż interesujący Cię termin w kalendarzu
Wyniki wyszukiwania uwzględnią takze
firmy, które nie prowadzą
własnego terminarza.
Usuń wybór terminu

Zastosuj
Anuluj
ilość wyników na stronie: 10 20 50, sortuj wg: miasto branże termin ocena
Artykuły portalu weselaopoczno.pl wyczyść kryteria
Od zaręczyn do ślubu

  Wesele to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wyobrażenia na temat naszego wesela snujemy nie będąc nawet w żadnym związku. To bardzo wyjątkowy dzień, który powinien należeć tylko i wyłącznie do nas. Mimo to, wesele to wydarzenie nie tylko dla nas, ale też dla naszych bliskich i rodziny. Warto pamiętać, że te osoby także przeżywają to na swój sposób a w szczególności przeżywają tą chwilę  nasi rodzice.

Decydujemy sami – to nasz ślub

   Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której to rodzice chcą tak naprawdę sami zadecydować o wszystkim związanym z naszym weselem.. Oczywiste jest, że chcą pomóc, jednak nie należy pozwalać, aby to nasi rodzice podejmowali wszystkie decyzje które powinny należeć do Pary Młodej. To my robimy swoje wesele, a nie rodzice.

   Wiele par ma w takiej sytuacji dylemat, jak należy się zachować. Warto, aby wszystko odbyło się z taktem oraz nikt nie został nieświadomie urażony. To dość trudna rzecz, jednak do zrobienia, jeśli tylko będziemy pamiętać o następujących rzeczach :

Ważna chwila - Zaręczyny

   To bardzo ważny moment dla przyszłej pary młodej. Jednak ta chwila jest równie ważna dla rodziców. Warto, zanim przyszły pan młody oświadczy się, porozmawiać ze swoją wybranką na temat tego, jakie obyczaje panują u niej w domu. Warto postarać się połączyć oczekiwania rodziców z oczekiwaniami swoimi i swojej wybranki. Czasem nie jest to łatwe, ale jak się chce, to wszystko można…
   W wielu domach zaręczyny to również oficjalne zapoznanie obu rodzin, wystawny obiad i okazja do przełamania lodów. Inni preferują zaręczyny bez osób trzecich. Często w trakcie zaręczyn wraz z rodziną pan młody powinien oficjalnie poprosić również rodziców swojej wybranki o zgodę na ślub. Oczywiście matka pni młodej powinna dostać duży bukiet kwiatów.

Następny etap – planowanie ślubu

   Po zaręczynach młodzi zaczynają planować przebieg swojego wesela. W tym momencie do akcji wkraczają rodzice. Zarówno ze strony chłopaka jak i dziewczyny. Zaczynają się pojawiać rady, upomnienia,  mniejsze lub większe sugestie. Należy w tej sytuacji być wyrozumiałym i uszanować opinie naszych rodziców. Dobrze, jeśli ich pomysły i poglądy są zbieżne z naszymi. Problemy zaczynają się gdy młodzi i rodzice mają dwie zupełnie odmienne wizje nadchodzącej uroczystości. Co wtedy należy zrobić?
   Przede wszystkim podejść do sprawy ze stoickim spokojem. Nerwy nam tu w niczym nie pomogą. Ważne jest, aby spróbować wytłumaczyć rodzicom, że liczymy się z ich zdaniem i jesteśmy wdzięczni za oferowaną pomoc, ale nasze wesele powinno odbyć się według naszych planów. Jeśli pojawi się potrzeba jakiejkolwiek pomocy to w pierwszej kolejności poprosimy o nią właśnie naszych rodziców. Taka rozmowa pozwoli nam przekazać rodzicom w delikatny sposób, że nie chcemy, aby ingerowali oni w każdą naszą decyzję a jednocześnie zapewni ich, że pamiętamy o ich obecności i jeśli tylko będziemy potrzebować pomocy to się do nich zgłosimy co uspokoi rodzicielską potrzebę ciągłej troski.

Jak duże wesele i kto za nie zapłaci?

   Wiadomo, że gdy w grę wchodzą pieniądze to mogą pojawić się problemy. Dość często rodzice chcą wyprawić swoim dzieciom duże i huczne wesele. Wiąże się to z dużym nakładem finansowym. Decyzja o organizacji dużego wesela musi zostać dobrze przemyślana. Oczywiście, obie strony muszą zaakceptować planowane koszty. Jeśli jednej ze stron nie stać na wyprawienie dużego i kosztownego wesela, warto przemyśleć sens realizacji takiej imprezy. Dużym nietaktem jest oczekiwanie, że druga strona znajdzie potrzebne środki korzystając z kredytu czy pożyczki.  Warto w takich momentach, aby to młodzi ocenili możliwości swoich rodzin, znając przecież doskonale sytuacje w jakiej się znajdują. Rodzice w takich wypadkach nie powinni ingerować i uszanować wolę swoich dzieci.

Zapraszamy gości

  W dzisiejszych czasach goście weselni często zapraszani są poprzez zaproszenia wysłane pocztą (zwykłą – w żadnym wypadku nie mailową). Dotyczy to szczególnie dużych imprez oraz rodziny dalszej. Jednak najbliższą rodzinę jak i przyjaciół młodzi powinni zaprosić osobiście i koniecznie we dwoje. Nietaktem jest wysyłanie zaproszeń pocztą do tak bliskiej rodziny jak rodzice chrzestni cz np. dziadkowie. W przypadku tak bliskiej rodziny, wskazana jest czasem nawet podróż w troszkę bardziej odległe regiony. To samo dotyczy naszych przyjaciół.

Opoczno, Drzewica, Portal ślubny, strona ślubna, zaproszenia ślubne, zwyczaje, oczepiny, zabawy, konkursy weselne, komis ślubny, welon, porady ślubne, fotograf, ślub kościelny, ślub konkordatowu, ślub cywilny, dom weselny, sala na wesele, fotograf na wesele, zdjęcia na ślub, auto do ślubu, obrączki, bukiet ślubny, suknia ślubna, zespół na wesele, tort, kościół, para młoda, zaręczyny


Polecamy także:
Logowanie
Wpisz hasło, które otrzymałeś od Pary Młodej:Jeśli posiadasz konto w naszym serwisie - zaloguj się:

Login:
Hasło:
©2011-2019 ZapraszamNaWesele.pl